Деца от цяла България участваха в състезание по екстремно колоездене в Сливен

---
14.04.2013 / 21:42

Кандидатите за народни представители от ПП ГЕРБ-Сливен Марин Кавръков и Кристин Спасов присъстваха на състезание по екстремно колоездене. Надпреварата се проведе на 13 април в местността „Кръстова чешма”.

Мероприятието е ново в календара на Сливенския клуб и идеята е да се превърне в ежегодно състезание, което ще се провежда в два кръга. Септември месец е запланувано второто състезание, като тогава ще стане и известен победителя за голямата награда на Сливен. Проявата е под патронажа на легендата в триатлона Красимир Костов. Неговият спортен клуб по триатлон спечели два медала.

Девет деца от Сливен премериха сили с още близо четиридесет състезатели от цяла България. Добри Добрев спечели среброто при най-малките.

Наградите бяха връчени от - Марин Кавръков областен управител на Сливен и кандидат за народен представител от ПП Герб Сливен, от Димитър Митев - президент на спортния клуб и Добри Добрев - треньор на отбора по екстремно колоездене към клуба.

Класирането по групи:

до 12 год: 1. Калоян Кисьов – Габрово, 2. Добри Добрев - Сливен, 3. Румен Белезирев – Сопот.

До 14 год: 1. Микаел Памукчиев – Габрово, 2. Преслав Пенков – Ловеч, 3. Денислав Ангелов – В. Търново

До 16 год: 1. Георги Георгиев – Севлиево, 2. Мартин Ненчев и 3. Ибрахим Асанов – Севлиево

Златен медал при момичетата спечелиха Деница Пенева от Сливен на 10 год, и Полина Петрова – Ловеч на 14 год.

С много атрактивно представяне ще се запомни финала на сливенския състезател Михаил Мъндев, който пресече финала на втория манш със спукана задна гума и добутвайки със сетни усилия велосипеда си до шестото място.

Пресиян Нанев завърши четвърти при най-големите на 14 хилядни от третото място, а Димитър Колев завърши пети.