Моника Панайотова, ГЕРБ: Великобритания да спре дискриминацията и спекулациите за мигрантска вълна от българи и румънци

Моника Панайотова
10.12.2013 / 15:19

Великобритания не може да нарушава договорите на ЕС и същевременно да се ползва от достиженията на Вътрешния пазар. Нека не разделяме Европа на бедни и богати държави, а на такива, които изпълняват задълженията си като членове на ЕС. За това призова българският евродепутат от ГЕРБ/ЕНП Моника Панайотова в изказване пред Европейския парламент в Старсбург късно снощи.

 

Повод за изявлението на Панайотова стана изявлението на британския премиер Дейвид Камерън, че свободното движение на хора в ЕС трябва да бъде „по-малко свободно”, визирайки отпадането на ограниченията до трудовия пазар за българи и румънци.

В изказването си пред евродепутатите Моника Панайотова от ГЕРБ призова да спре дискриминационното отношение и спекулациите за мигрантска вълна от българи и румънци. Според Панайотова данните показват, че огромна част от мигрантите от България и Румъния са „икономически активни” и мигрират с цел работа. „Българите и румънците, които не са в топ 20 на националностите, имигриращи във Великобритания, са най-често интелигентни млади хора, които са „икономически бонус” за страната, тъй като внасят повече данъци в британския бюджет, отколкото страната плаща под формата на социални помощи. ЕК многократно потвърждава, че вътрешната мобилност в ЕС има положителен ефект върху икономиките в държавите-членки“, изтъкна още Моника Панайотова.

 

Според българския евродепутат от ГЕРБ действията на британското правителство създават негативни стереотипи по отношение на законно пребиваващите българи и румънци. Моника Панайотова заяви, че британските власти показват политическа немощ за позициониране във вътрешнополитически план не чрез постижения, а залагайки на принципа на „страха“ и негативната кампания срещу европейски граждани.

 

10.12.2013 г.

 
 

Copyright © 2008-2024 ПП ГЕРБ - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев