Димитър Илиев встъпи официално в длъжност като кмет на с. Чинтулово
Новоизбраният кмет на с. Чинтулово Димитър Илиев положи клетва днес пред Общински съвет - Сливен и встъпи официално в длъжност. Полагането на клетвата бе първа точка в дневния ред на редовното заседание на местния парламент. Илиев се закле да пази законите и Конституцията на страната и във всичките си действия да се ръководи от интересите на своите избиратели.
На изборите, проведени в два тура – на 14 и 21 юни, кандидатът на ГЕРБ за кмет на Чинтулово получи подкрепата на 392 избиратели.
Председателят на Общинската избирателна комисия Росица Тодорова представи решението на Комисията за избор на Димитър Илиев за кмет.
Частичните избори за кмет на Чинтулово бяха насрочени след кончината на дългогодишния кмет Иван Щилиянов, който ръководеше селото в продължение на 20 години.
Още снимки от новината




