Десислава Танева връчи наградите от турнир по спортно ориентиране

001
22.08.2011 / 11:14

Народният представител от ПП ГЕРБ Десислава Танева награди победителите в Националния турнир по спортно ориентиране „Купа Сливен”. Проявата се организира от клуб „Сини камъни” и се проведе на 19, 20 и 21 август в местността Дълги поляни между селата Ичера и Градец. „Турнирът се проведе със съдействието на депутата от ГЕРБ Десислава Танева и придоби грандиозни размери. В рамките на един месец успяхме да осигурим средства и взеха участие 250 състезатели от цялата страна, но присъстващите бяха доста повече”, каза Радост Енчева, един от организаторите на състезанието. Тя се надява форумът да стане ежегоден. По този начин ще се популяризира спортното ориентиране. Очакванията са, че все повече деца ще се интересуват от този спорт и той ще е начин да се организира свободното им време. „Този спорт учи децата на дисциплина и да опазват околната среда”, каза още Енчева. Състезанието протича в гората, на палатков лагер. Състезателите се движат по маршрут, отбелязан на карта и компас, а преминаването му е за време. Един от най-добрите национални състезатели по спортно ориентиране - Кирил Николов-Дизела е представител на Клуб по спортно ориентиране „Сини камъни” – Сливен.

Клубът съществува вече 53 години. Първото място в отборното класиране на националното състезание за Купа Сливен спечели Узана Габрово със 120 точки, втори и трети се подредиха отборите на Браун тим - Велико Търново със 112 и Сини камъни – Сливен с актив от 93 точки. Отборите победители получиха купи от организаторите.